Сайт вчителя української мови та літератури КЗ "Новозлатопільська загальнооосвітня школа 1-3 ступенів"Гуляйпільської районної ради Дузян Ніни Дмитрівни

четвер, 26 березня 2020 р.

МОН: про завершення навчального року 2019/2020

Для учнів 1-10 класів навчальний рік закінчиться до 1 липня.
Для учнів 11 класу навчальний рік закінчиться після здачі основної сесії ЗНО.
Про це на сторінці МОН у Facebook повідомила т.в.о. Міністра освіти і науки України Любомира Мандзій.

четвер, 19 березня 2020 р.



Сьогодні свій День народження святкує всесвітньо відома українська поетеса, геніальна письменниця-шістдесятниця Ліна Костенко. Многії літа Вам!
Ліна Костенко – незаперечний моральний авторитет для українців, і за свій вік вона жодного разу не заплямувала себе компромісами з нечесною владою. Сила волі та незламність письменниці вражають. Та зараз, коли наш інформаційний простір засмічений безглуздими дурницями, Ліна Костенко воліє мовчати. І це горде мовчання теж є позицією.

Попри це, геніальна українка говорить до нас своїми творами. Завжди актуальними та пронизливими.

Вітаємо з 90- річчям!
Зичимо здоров"я й снаги без міру
Щоб завжди підібрати могли
слова влучні до зболеного внутрішнього стану....
За Вас молитися не перестанем...
Хоча нема епохи для поетів,
Ви,Ліно,поетеса для епох!
Нехай для світу береже Вас Бог! 






Життя іде і все без коректур.
І час летить, не стишує галопу.
Давно нема маркізи Помпадур,
і ми живем уже після потопу.
Не знаю я, що буде після нас,
в які природа убереться шати.
Єдиний, хто не втомлюється, – час.
А ми живі, нам треба поспішати.
Зробити щось, лишити по собі,
а ми, нічого, – пройдемо, як тіні,
щоб тільки неба очі голубі
цю землю завжди бачили в цвітінні.
Щоб ці ліси не вимерли, як тур,
щоб ці слова не вичахли, як руди.
Життя іде і все без коректур,
і як напишеш, так уже і буде.
Але не бійся прикрого рядка.
Прозрінь не бійся, бо вони як ліки.
Не бійся правди, хоч яка гірка,
не бійся смутків, хоч вони як ріки.
Людині бійся душу ошукать,
бо в цьому схибиш – то уже навіки.

Про силу слова

Страшні слова, коли вони мовчать
Страшні слова, коли вони мовчать,
коли вони зненацька причаїлись,
коли не знаєш, з чого їх почать,
бо всі слова були уже чиїмись.
Хтось ними плакав, мучивсь, болів,
із них почав і ними ж і завершив.
Людей мільярди і мільярди слів,
а ти їх маєш вимовити вперше!

Все повторялось: і краса, й потворність.
Усе було: асфальти й спориші.
Поезія – це завжди неповторність,
якийсь безсмертний дотик до душі.

понеділок, 16 березня 2020 р.




Коронавіруси — це велике сімейство вірусів, які викликають захворювання органів дихання.

 До звичайних ознак зараження входять підвищена температура тіла, кашель, задишка та порушення дихання. Виявивши в себе подібні симптоми, не панікуйте. Зверніться до медичного закладу та обговоріть план дій, якщо ви були в країнах чи на територіях із випадками передачі вірусу й контактували з хворими. Це не означає, що у вас вірус, але буде доречно перевіритися.

Коронавірус передається від людини до людини при близькому контакті з хворим — найчастіше з такими симптомами, як кашель і чхання. Вчені продовжують досліджувати, як довго вірус може зберігати життєздатність на предметах. Однак мова про невеликі проміжки часу — тому листи та посилки не є небезпечними для людей.



неділя, 15 березня 2020 р.

                    Шановні батьки, друзі, колеги!!!
Карантин та обмеження проведення масових заходів запроваджується для того, аби зменшити ризики поширення коронавірусу. Це не просто канікули або відпустка, а велика відповідальність, яка покладається на кожного. 
Аби ці обмеження були дійсно ефективними, варто якомога більше залишатися вдома, вчитися або працювати дистанційно, не користуватися громадським транспортом та максимально зменшити контакти із людьми. Це не означає купувати гречку та туалетний папір у величезній кількості “про запас”. Йдеться про розумне дистанціювання і особлива увага до свого здоров’я та людей навколо. 

Ми закликаємо вас бути свідомими, утриматися від зайвих активностей, поїздок і зустрічей, та проводити більше часу вдома. Наступні три тижні — не привід їхати з дітьми до бабусі, провідати усіх родичів, нарешті зустрітися з друзями або почати займатися спортом у спортзалі. Пояснюємо чому та розповідаємо, що можна робити натомість

Ваші бабусі та дідусі, батьки та інші родичі старшого віку знаходяться в зоні високого ризику. http://bit.ly/2wSwqGY Що старша людина та що більше хронічних захворювань вона має, то більш небезпечним для неї може бути SARS-CoV-2. У дітей та молодих людей легка форма коронавірусу може виглядати як застуда, а тому не варто зайвий раз використовувати карантин як привід посидіти за родинним столом.

 Не варто зустрічатися з друзями лише тому, що у вас є вільний час. На цей період краще обмежити великі зустрічі і походи в заклади, де досить людно. Пам’ятайте, що під час інкубаційного періоду коронавірус може не проявлятися симптоматично, проте людина може все одно передавати вірус. http://bit.ly/2IN0wy5

неділя, 8 березня 2020 р.

З Днем Народження,Тарасе! Вічна Тобі Слава!







Виставка творів Тараса Шевченка в нашій школі

                      Тарас Шевченко для сучасного читача
9 березня – День народження Тараса Шевченка
Так, Він – Геній. Прометей. Кобзар.

Надзвичайно талановитий український поет і художник, прозаїк і етнограф. Академік.


 Поезію Тараса Шевченка перекладено більш ніж ста мовами світу. На території від Бразилії до Китаю встановлено 1384 пам’ятники Кобзареві. Більшість з них – 1256 – розташовані на території України, майже півтори сотні розмістились у 35 країнах світу. Нині в Україні 164 населені пункти названі на честь Тараса Шевченка. Один із 300 кратерів Меркурія отримав ім’я Тараса Григоровича. Діаметр кратера Шевченко – 137 кілометрів.
Тарас Григорович Шевченко народився 9-го березня (за старим стилем 25-го лютого) 1814-го року в сім’ї кріпосного селянина, який мешкав у селі Моринці, Київської губернії, що нині є Черкаською областю. Не важко здогадатися, що за народженням він був таким же рабом, як і його батьки, які незабаром покинули його, залишивши хлопчину самому давати собі раду.
Чи міг тоді хто передбачити, що ім’ям цього хлопчиська колись стануть називати кораблі, друкувати його зображення на державних грошових купюрах, поштових марках, ставити йому розкішні пам’ятники і численні меморіальні таблички, випускати на його честь ювілейні монети і засновувати всілякі премії? Але так вже влаштований цей грішний світ …
Про його біографію написано немало, і ми не будемо повторюватися про це. Цікаві факти і думки про нашого Кобзаря ви можете прочитати в матеріалі журналіста й письменника Юрія Никорака зі Львова “ШЕВЧЕНКО: у кожного свій, але один для всіх!”, надрукованому у цьому березневому випуску нашого часопису. Зауважимо лише, що за своє коротке життя, а прожив Тарас Григорович 47 років і один день, Шевченко сповна наситився стражданнями, серед яких були і результати власних помилок, але не міг не жадати того, до чого прагнемо всі ми – простих людських цінностей: життя і свободи, самореалізації і благополуччя, миру і поваги. Його творчість – це його душа.  В своїх творах він був чесний і добрий, ярий і нескінченно багатий.
Перепохованням Тараса Шевченка навесні 1861 року опікувався художник Григорій Честаховський. Відбувалося все пишно: ще на шляху до Канева за труною рухалися процесії, а коли її залишали у церквах на ніч, то туди приходили діячі місцевої громади й прості люди. В Орлі труну супроводжували духовенство зі співом релігійних пісень, військовий оркестр, що грав “малоросійські мотиви”, та гімназисти. В Україні збиралися натовпи: на труну тут чекали заздалегідь, приймали з урочистостями.
Після поховання розпочалося справжнє паломництво. До речі, саме Честаховський наполіг на похованні Шевченка на Чернечій горі, а не біля церкви у Каневі, як хотіла його родина. Саме розпорядникові спало на думку, що добре було б насипати могилу – він же цю ідею власноруч і втілив, узгодивши з місцевою владою, а потім організував додаткові масштабні поминки вже влітку, після освячення місця поховання.

З Днем народження Тараса Григоровича Шевченка, любі друзі!

пʼятниця, 6 березня 2020 р.

Милі, прекрасні, чарівні, чудові, кохані, любимі наші найкращі матусі, бабусі, дівчата, колеги, просто всі жінки на планеті
ВІТАЄМО!!!!!
Все, чим життя красиве і багате,
Все, що зветься щастя на землі:
Оксамит зірок, світанки й захід сонця
Все даруєм рідні ми — ТОБІ...


Разом з учнями 6 класу вітаємо дорогих мам, бабусів, дівчаток, сестричок, вчителів - жінок зі святом 8 Березня !!!
Хай Ваше щастя буде як правильно складене речення, а здоров'я - без крапок і ком 😊😘




Свято 8 Березня - свято весни, тепла, добра, ніжності і любові!!!

Березень - це не тільки відблиск крижинок і приліт перших птахів. Березень – це початок тепла, краси, кохання. І тому не випадково перше свято весни – свято жінок.

У школі 8 березня вважається особливим святом, адже більшість вчителів — жінки.

Учні нашої школи подарували для нас незабутній святковий концерт, зачарувавши всіх присутніх пісенним виконанням, сучасними танцями, жартами, конкурсами та віршами. Яскраві учнівські виступи стали чудовим подарунком гарного настрою до свята. Ми безмежно вдячні нашим школярам за їх щирість, увагу, тепло і любов!














вівторок, 3 березня 2020 р.

      ВідСОНЯШНИКували в Новозлатопільській  ЗОШ


 Сьогодні відбулася Всеукраїнська українознавча гра "Соняшник", у якій взяли участь 30 здобувачів освіти 2 -11 класів .  У День письменника згадали багатьох митців, встановили розвиток подій у їхніх творах за зображеннями, розгадали ребуси (це любимо найбільше)... і багато-багато інших цікавих завдань виконали.
Координатори гри - учителі української мови та літератури Дузян Н.Д. та Голощапов С.О.



понеділок, 2 березня 2020 р.



Сьогодні розпочався Шевченківський тиждень , присвячений 

Тарасу Григоровичу Шевченку.

Відкриття тижня


Понеділок
1. Виставка" Тобі , Тарасе, шану складаємо"                                2. Переглянули кінофільм про Тараса Шевченка, провели гру - квест. Знайшли  та склали  відомий вислів поета, який розбитий на частини та захований на дверях різних кабінетів першого поверху 





" І мене в сім'ї єдиній , в сім'ї вольній , новій, не забудьте пом'янути незлим тихим словом" Тарас Шевченко