Сайт вчителя української мови та літератури КЗ "Новозлатопільська загальнооосвітня школа 1-3 ступенів"Гуляйпільської районної ради Дузян Ніни Дмитрівни

субота, 23 листопада 2019 р.

 Сьогодні 23 листопада - День пам’яті жертв голодоморів 





День пам'яті жертв Голодоморів, згідно з президентськими указами 1998 і 2007 років, щорічно відзначається в четверту суботу листопада. Цього дня в храмах Києва та на території всієї країни відбуваються поминальні панахиди.

Запали свічку в пам'ять про жертв Голодомору

Також запланована вже традиційна громадська акція "Запали свічку". О 16:00 пам'ять жертв геноциду українського народу вшанують хвилиною мовчання, встановивши запалену свічку на підвіконні свого будинку. На всіх державних будівлях, в організаціях і підприємствах приспустять Державний Прапор України. В телерадіоефірі цього дня обмежать трансляцію розважальних програм.
Дорогі діти, шановні батьки, запаліть свічку пам'яті на підвіконні у своїх домівках, вшануйте їх хвилиною мовчання, ніколи не забувайте страшні злочини проти українців.
Нагадаю, що в ХХ столітті українці пережили три голодомори: 1921-23, 1932-33 і голод 1946-47 років. Наймасштабнішим з них був Голодомор 1932-33 років – він був визнаний геноцидом українського народу, здійсненим комуністичним режимом Радянського Союзу. Згідно з даними Інституту національної пам'яті, Голодомор 1932-33 років убив 4,5 млн людей.

пʼятниця, 15 листопада 2019 р.

З метою вшанування багатогранного творчого доробку Тараса Григоровича Шевченка, виявлення творчо обдарованої учнівської та студентської молоді, розвитку її здібностей, виховання шанобливого ставлення до мови і традицій українського народу, підвищення рівня мовленнєвої культури Міністерство освіти і науки України вже десять років поспіль організовує проведення Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.



Сьогодні відбувся районний конкурс в селі Залізничному , нашу школу захищали кращі із кращих:



Яценко Оксана , 10 клас,  зайняла II місце , наша зірочко, щасти тобі у всьому!!!








Черевко Ауріка, 5 клас, зайняла III місце,  сонечко наше , світи ще довго- довго!!! Творчих успіхів тобі та злетів!!!








вівторок, 12 листопада 2019 р.

Вітаю моїх учениць, талановитих та обдарованих, сміливих та рішучих, Черевко Ауріку та Лапіну Анну, які здобули перемогу в районному етапі конкурсу знавців мови імені Петра Яцика, зайняли друге місце, а Черевко Ауріка буде захищати в області Гуляйпільський район, показувати свої знання рідної мови.
Велике дякую вам, дівчатка, за вашу плідну роботу та жагу до знань! Бажаю вам подальших успіхів і творчих злетів!



Лапіна Анна зайняла третє місце в районній олімпіаді з української мови та літератури. Молодчинка наша! Дякуємо тобі, наша зірочка!!!

пʼятниця, 8 листопада 2019 р.

                       Зі святом, шановні колеги!
Мова – втілення думки. Що багатша думка, то багатша мова. Любімо її, вивчаймо її, розвиваймо її! Борімося за красу мови, за правильність мови, за приступність мови, за багатство мови… (М. Рильський).



8 листопада наші учні брали участь в районному конкурсі імені Петра Яцика


                                              Біжко Тимур - учень 3 класу  


Черевко Ауріка - учениця 5 класу


Лапіна Анна - учениця 10 класу

вівторок, 5 листопада 2019 р.

МІЖНАРОДНИЙ КОНКУРС З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ІМЕНІ ПЕТРА ЯЦИКА


Проводиться на виконання Указів Президента України від 09 листопада 2007 року № 1078 «Про Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика», від 28 листопада 2007 року № 1155 «Про деякі заходи щодо піднесення ролі української мови», відповідно до Положення про Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 13 березня 2008 року № 168, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 липня 2008 року за № 643/15334.

Метою конкурсу є забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя, сприяння утвердженню її статусу як державної, піднесення престижу української мови серед молоді.

Сьогоднi i в нашiй школi був проведений перший етап конкурсу, де приймали участь учнi 3-10 класiв, дiти iз задоволенням виконували завдання, переможцi будуть направленi на район для участi в другому етапi конкурсу


Найвідоміший український меценат навчив людей усього світу не бути бідними

Петро Яцик народився у карпатському селі у незаможній родині із дев'ятьох дітей.
Батьки Петра померли і він, як найстарший, узяв на себе утримання родини. Коли хлопець навчився справлятися з обставинами, розгорілась Друга світова війна — він вступив до лав УПА.
Утім із таким фактом у біографії важко було чогось досягнути в СРСР. Тікаючи від розправи КДБ, Яцик потрапив до Німеччини, звідти до Канади.
Тоді в його кишенях було 7 доларів. Але стоячи тут, він міг не боятися за своє життя. Отже ніщо не заважало йому розбагатіти.
Перші зароблені гроші Петро вклав у книгарню, наступний прибуток – у будівельну фірму. Тут Яцик відчув себе у власній стихії: за деякий час у нього вже було 17 таких компаній, що й вивело його у списки найзаможніших жителів Канади.
Цей факт, між іншим, не заважав йому самому косити газон, чистити басейн чи грабати листя. Найновіший Мерседес покидав гараж лише, коли будівельний магнат вирушав на важливі переговори, а три його доньки — Віра, Соня і Надія — їздили на уроки звичайнісіньким шкільним автобусом.
А витрачав український мільйонер свої статки на благочинність. Свого часу йому забракло часу й можливості здобути диплом, тому для освіти інших він грошей не шкодував. Петро Яцик — один із спонсорів Інституту українських студій Гарвардського, Колумбійського , Канадського і багатьох інших університетів.
Він виділяв кошти на переклад видання англомовновної "Історії України-Руси" Михайла Грушевського, дослідження українських традицій та Голодомору.
В останні роки свого життя Яцик затіяв провести "олімпійські ігри із знання української мови" – уже 15 років поспіль відбувається конкурс його імені, і кількість учасників вимірюється мільйонами.