Поволі тепле літо догорає.
Хтось- на літак, а я , як звично, в клас
У Відень хтось, Торонто, чи Дубаї
А наш Париж уже чекає нас.
На тому ж місці, в той же час!
Образ сучасного учителя очима учнiв
Професія учителя одна з самих шанованих, почесних і відповідальних професій. Можна сказати, що учитель створює майбутнє країни, оскільки від його праці багато в чому залежить різнобічність розвитку знань молодого покоління, його переконання, світогляд, моральні якості. Педагогічна діяльність вимагає особливого покликання. Вихованням і навчанням можуть займатися люди з схильністю і любов'ю до цієї справи.
Учитель повинен любити і передавати свої знання іншим, захоплюватися самим процесом навчання і виховання людини. Успіх педагогічної діяльності багато в чому залежить від комунікативних здібностей учителя, від його уміння налагодити правильні взаємини з дітьми. Робота учителя пред'являє великі вимоги до його особи. Учитель працює з усім класом, і йому необхідно тримати у полі зору багатьох учнів. Він повинен уміти помічати усі зміни в їх поведінці.
Педагогічна діяльність вимагає від людини певних вольових якостей : витримки, терпіння, послідовності, наполегливості, самовладання. Учитель зобов'язаний контролювати свою поведінку, управляти нею. Дуже важлива в професії учителя мова, яка повинна відрізнятися виразністю, емоційністю, переконливістю. Учитель повинен уміти висловлювати свої думки грамотно, ясно, просто, зрозуміло для учнів. Окрім перерахованих професійних якостей учитель повинен мати здібності до певної галузі науки (до математики, фізики, літератури і т.д.).
Ця професія вічна. Як би не мінялося суспільство, як би далеко не йшло воно у своєму розвитку, без учителя воно ніколи не обійдеться. В майбутньому зникнуть деякі професії, але учителі будуть завжди. Учні вчаться у вчителя багато чому: працьовитості, умінню жити в колективі, бути сміливими і чесними, а це означає, що учитель повинен мати усі ці якості. Учитель - вічний учень. Цілеспрямовано, невпинно треба працювати над собою. І так буде завжди!
Сучасний учитель справедливий, об’єктивний; часто і охоче посміхається; має хороше почуття гумору; природно поводиться; веселий,тактовний; упевнений в собі, дисциплінований; уміє посміятися над собою, самокритичний; швидко викликає людину на розмову, чуйний; усвідомлює свої обмежені можливості і те, що у нього немає відповідей на усі питання; доброзичливий, з ними легко в спілкуванні; відповідальний, відкритий, щирий; працелюбний, порядний, культурний.
Чітко висловлюйте свої думки, будьте ввічливим і чемним співрозмовником. Говоріть прямо і чітко те, що ви хочете сказати. Не накидайтеся відразу на учня із звинуваченнями і засудженням. Не треба порівнянь і узагальнень. Не вживайте у своїй мові занадто емоційні слова і епітети з яскраво вираженим негативним забарвленням.
Стараюся бути сучасним вчителем, таким , як бачать нас дiти!!!