Сайт вчителя української мови та літератури КЗ "Новозлатопільська загальнооосвітня школа 1-3 ступенів"Гуляйпільської районної ради Дузян Ніни Дмитрівни

субота, 31 серпня 2019 р.


Як минає швидко час!🥰

Знову школа! Знову - клас!

Батькам, учням, вчителям - сили і терпіння Вам!



 Дорогі мої колеги, успіхів вам і вдячних учнів!

Хай новий навчальний рік буде успішним, вмотивованим,плідним і легким!!!))



Найтепліші побажання батькам, здоров'я, сили, терпіння і любові до своїх діточок. 





пʼятниця, 30 серпня 2019 р.



І не зоглянулися, як минуло літо,
Травами замаєне, росами умите,
Зорями вколисане звечора до рання,
Польовими квітами вишите убрАння.
Сонцем заціловане, гомінке, звабливе,
Веселково-радісне літечко мінливе
Відлетіло піснею в теплий край з птахами.
Змінилося слізною панною з дощами,
Сивими туманами, жовтооким світом,
Вогняними каннами… Вже й минуло літо.
@Леся Гук, "Мелодія життя"




вівторок, 27 серпня 2019 р.




Цього дня, 27 серпня, народився Іван Франко.
Іван Якович Франко (1856-1916) - український письменник, вчений-енциклопедист, мислитель, громадський діяч.
Сучасники називали Франка велетом думки і титаном праці, українським Мойсеєм. Він залишив по собі колосальну художню і наукову спадщину, яка становить близько 50 тисяч творів. 50-томне академічне видання творів, здійснене у 1976-1986 роках, є далеко не повним його доробком і «тягне» на стотомник.
За сорок років творчої діяльності Іван Франко видав одинадцять поетичних збірок, понад сто оповідань, дев’ять повістей, понад десять драматичних творів. Плідною була і публіцистична діяльність Івана Франка – понад дві тисячі публікацій.
Він є автором численних перекладів творів світової літератури - з французької, німецької, англійської, російської, польської, чеської, сербської, хорватської, старогрецької, латинської, арабської, давньоєврейської, індійської та інших мов. Іноді навіть жалкував, що не став орієнталістом.
В молодості Іван Франко, як і багато інших тогочасних інтелектуалів, зазнав впливу соціалістичних ідей,  з захопленням читав Маркса, Енгельса, але наприкінці життя розчарувався в соціалізмі, назвавши соціалістичну державу тюрмою, «а всевладність комуністичної держави… означала би тріумф нової бюрократії над суспільністю, над усім її матеріальним і духовним щастям».
На початку він також оспівував «братерство велике, всесвітнє», лише згодом усвідомивши підневільне становище України, розірваної між царською Росією й Австро-Угорщиною, що дасть йому підстави написати запальне: «Не пора, не пора, не пора Москалеві й ляхові служить». Саме тому за радянських часів творча спадщина Івана Франка немилосердно фальсифікувалася. Українці не могли прочитати франкових поезій про національне відродження, про Січ та січових стрільців, про російський та польський колоніалізм на українській землі.
«Або візьмімо всі свої сили докупи і силкуймося встояти в конкуренції цивілізаційної праці, або зложімо заздалегідь зброю і скажімо собі, що ми сміття і січка, добра на пашу для інших, але не здібна зеленіти й нове зерно родити» - писав Франко.

неділя, 18 серпня 2019 р.



Божий Спас іде до нас, з щедрими дарами.

Нехай мир буде у нас і Господь над нами.


Щоб родило нам завжди, в саду і у полі.

Щоб не знали ми біди.

Щедрої Вам долі!





середа, 14 серпня 2019 р.

Дорогі друзі, вітаю всю нашу українську родину з Медовим Спасом. Щастя всім і успіху, внутрішньої гармонії і спокою. Цінуйте кожен день, який подарований долею. Бажаю чистоти і віри в гарне майбутнє. Нехай Господь неодмінно захистить вас від випробувань і труднощів, подарує багато шансів для того, щоб досягти поставленої мети. Вірте в те, що ви зумієте відкрити тільки яскраві грані свого життя. Сміливо і активно просувайтеся до поставленим цілям, проявляючи впевненість у тому, що все неодмінно складеться так, як задумано. Приймайте тільки щирі, справжні привітання з Медовим спасом, воістину прекрасним святом, яке є відображенням вашого внутрішнього світу. Миру всім нам!!!


"Перегляньте своє оточення: хто поряд із вами?
Спілкуйтеся лише з позитивними, щирими, оптимістичними, успішними людьми, на орбіті яких хочеться і приємно перебувати.
А щоб такі люди захотіли стати частиною вашого життя, вам самим треба стати такими, як вони.
Стати людиною, яка надихає інших"
Почала читати дууууже цікаву й корисну книгу Людмила Калабуха"Почніть говорити "НІ". Стільки життєвих повчальних історій!


                                Дякую, Свiтланочко!!!

вівторок, 13 серпня 2019 р.

Поволі тепле літо догорає.
Хтось- на літак, а я , як звично,  в клас

У Відень хтось, Торонто, чи Дубаї
А наш Париж уже чекає нас.
На тому ж місці, в той же час!



                Образ сучасного учителя очима учнiв

Професія учителя одна з самих шанованих, почесних і відповідальних професій. Можна сказати, що учитель створює майбутнє країни, оскільки від його праці багато в чому залежить різнобічність розвитку знань молодого покоління, його переконання, світогляд, моральні якості. Педагогічна діяльність вимагає особливого покликання. Вихованням і навчанням можуть займатися люди з схильністю і любов'ю до цієї справи. 
Учитель повинен любити і передавати свої знання іншим, захоплюватися самим процесом навчання і виховання людини. Успіх педагогічної діяльності багато в чому залежить від комунікативних здібностей учителя, від його уміння налагодити правильні взаємини з дітьми. Робота учителя пред'являє великі вимоги до його особи. Учитель працює з усім класом, і йому необхідно тримати у полі зору багатьох учнів. Він повинен уміти помічати усі зміни в їх поведінці.
Педагогічна діяльність вимагає від людини певних вольових якостей : витримки, терпіння, послідовності, наполегливості, самовладання. Учитель зобов'язаний контролювати свою поведінку, управляти нею. Дуже важлива в професії учителя мова, яка повинна відрізнятися виразністю, емоційністю, переконливістю. Учитель повинен уміти висловлювати свої думки грамотно, ясно, просто, зрозуміло для учнів. Окрім перерахованих професійних якостей учитель повинен мати здібності до певної галузі науки (до математики, фізики, літератури і т.д.).

Ця професія вічна. Як би не мінялося суспільство, як би далеко не йшло воно у своєму розвитку, без учителя воно ніколи не обійдеться. В майбутньому зникнуть деякі професії, але учителі будуть завжди. Учні вчаться у вчителя багато чому: працьовитості, умінню жити в колективі, бути сміливими і чесними, а це означає, що учитель повинен мати усі ці якості. Учитель - вічний учень. Цілеспрямовано, невпинно треба працювати над собою. І так буде завжди!

 Сучасний учитель справедливий, об’єктивний; часто і охоче посміхається; має хороше почуття гумору; природно поводиться; веселий,тактовний; упевнений в собі, дисциплінований; уміє посміятися над собою, самокритичний; швидко викликає людину на розмову, чуйний; усвідомлює свої обмежені можливості і те, що у нього немає відповідей на усі питання; доброзичливий, з ними легко в спілкуванні; відповідальний, відкритий, щирий; працелюбний, порядний, культурний.

Чітко висловлюйте свої думки, будьте ввічливим і чемним співрозмовником. Говоріть прямо і чітко те, що ви хочете сказати. Не накидайтеся відразу на учня із звинуваченнями і засудженням. Не треба порівнянь і узагальнень. Не вживайте у своїй мові занадто емоційні слова і епітети з яскраво вираженим негативним забарвленням.

 Стараюся бути сучасним вчителем, таким , як бачать нас дiти!!!