Свято святого Миколая - дуже важливий день. Він зігрітий благословенням, добром і радістю. Святого Миколая називають Чудотворцем, і, це правда. Адже саме в цей день виконуються всі найзаповітніші мрії.
Здавна українці дуже любили і з великою повагою ставилися до Миколи Угодника. Знали, що цей святий більше всіх наближений до Господа і може виконувати прохання людей.
На Миколая не можна відмовляти нікому, хто попросить вас про допомогу, інакше за відмову допомогти нужденним, 7 років сім'я терпітиме злидні і лиха.
У цей день вітається будь-яка праця: по дому, по господарству, в саду і городі.
Господині в цей день намагалися навести і порядок в будинку, з самого ранку приймалися за генеральне прибирання, тому що святий не любить безладу.
До дня святого Миколая намагалися віддати всі борги, інакше вважалося, що не буде фінансової удачі весь рік.
Хороша прикмета, якщо на Миколу йде дощ. Ранкова роса на Миколая вважається цілющою, нею намагаються вмитися для краси і здоров'я, походити по траві босоніж.
З давніх-давен вважається, що святий Миколай протегує закоханим, тому молодята і ті, хто збирався грати весілля просили захисту і допомоги у святого.
Незаміжні дівчата ворожили на судженого в це свято і просили Угодника послати їм хорошого нареченого, доброго і вірного чоловіка, щасливе сімейне життя і діток.
У цей день заборонено брати в руки ножиці, і зараз існує прикмета не стригти на Миколая.
До святого 22 травня зверталися за допомогою і позбавлення від бід. Казали, що Микола рятував від бід дітей, допомагав молодим парам і запобігав пожежам на полях. Йому 22 травня молилися про здоров'я коней і захисту від злодіїв. У народі його прозвали і покровителем весни. Обов'язково намагалися в день 22 травня нагодувати знедолених людей, інакше протягом року доведеться голодувати.
Святому Миколаю 22 травня молилися про здоров'я коней і тільки після цього їх сідлали, інакше бісівська сила стане кататися на конях і заїздить їх до смерті. Починали виганяти коней в нічний час - для цього молоді юнаки збиралися всі разом і гнали тварин. Всім селом їх проводжали.
Раніше також 22 травня цей день як період початку вступу хлопчиків у доросле життя, після чого старші переставали їх виховувати.
Намагалися не купатися в річці до 22 травня, оскільки це вважалося великим гріхом. Крім того, вода ще недостатньо сильно прогрівалася.